Canlı açık artırmalarımıza herkes kayıt olabilir ve şahsen teklif verebilir. Kayıtlar açık artırmadan birkaç gün önce açılır. Eğer online teklif vermek isterseniz, websitemize ayrıca kayıt olmanız gerekir. Açık artırmadayken sorularınız olursa, turunculu temsilcilerimizden birine sorabilirsiniz. Yardımcı olmak için buradayız!

 1. Açık artırma alanında teklif vermek için kayıt olun

  Fotoğraflı bir kimlik (örn. kimlik kartı, pasaport veya ehliyet) göstermelisiniz; iade edilebilir bir teklif peşinatı yatırmanız gerekir.

  Kapağında özel teklif sahibi numarası olan bir listeleme kataloğu alacaksınız. Eğer bu açık artırma Süreli bir Açık Artırma içeriyorsa, Süreli Açık Artırmaya online erişim için ayrıca bir PIN kartı alacaksınız. Her ekipmanın ne zaman ve nerede satılacağını görmek için kataloğunuzdaki açık artırma takvimine bakınız.

  Lütfen unutmayınız: online teklif vermek istiyorsanız, websitemize ayrıca kayıt olmanız gerekir.

 2. Ekipmanın anahtarlarını isteyiniz

  Satın alımdan önce ekipmanı test etmek, incelemek ve karşılaştırmak için zaman ayırın.

 3. Teklif vereceğiniz yere gidiniz

  Çoğu mobil ekipman, ana açık artırma sahnesinde teklif sahiplerinin önündeki bir rampaya çıkarılıp teşhir edilir. Çalışmayan ya da hareket ettirilmesi zor ekipmanlar, dışarıda, alanda veya içerideki Sanal Rampa ekranlarımız kullanılarak satılır.

  Büyük açık artırmalar, "ringlere" ayrılır. Ringler farklı zamanlarda (örn. ring 1 sabah, ring 2 öğlen) veya açık artırma alanının farklı bölümlerinde aynı zamanda (örn. ring 1 ana açık artırma sahnesinde, ring 2 dışarıda-alanda) düzenlenebilir.

 4. Açık artırma yetkilisini dinleyin

  Seyri hakkında fikir sahibi olmak için açık artırmayı dikkatle izleyin ve dinleyin. Açık artırma yetkilisi her bir lot'u satışa sunacak ve tekliflerin bildirilmesini isteyecektir. Eğer hiç kimse teklif vermezse, açık artırma görevlisi satış fiyatını düşürür. Teklif verilirse, açık artırma görevlisi satış fiyatını yükseltir. Hiç teklif verilmeyene kadar teklifler devam eder.

 5. Elektronik panoları izleyin

  Elektronik panolar, genellikle mevcut lot numarası ve satış fiyatını (son yüksek teklifi değil) göstermek için kullanılır. Teklif verdiğinizde, satış fiyatından teklif verirsiniz.

 6. Lot numarası veya seçim grubunu bulun

  Ekipmanlar sıra ile lot numarasına göre satılır. Benzer ekipmanlar bazen seçim grubu şeklinde satılır. Bir seçim grubundaki en yüksek teklifi veren kişi, kazanan teklif fiyatında bir veya daha fazla lot seçer. Seçim grubunda kalan diğer lotlar, ikinci en yüksek fiyatı veren iştirakçiye aynı fiyattan sunulur, o da almazsa ondan sonraki en yüksek fiyatı verene sunulur ve bu böyle devam eder. Satılmamış kalemlerin kalması halinde açık artırma görevlisi kalan ekipmanlar için açık artırma işlemini tekrar başlatır.

 7. Teklif yakalayıcı ile göz teması kurun

  Teklif vermek isterseniz teklif yakalayıcı ile göz teması kurun. Teklif yakalayıcı tekliflerinizi açık artırma görevlisine bildirecektir.

 8. Teklif vermek için listeleme kataloğunuzu kaldırın

  Utanmayın! Asla çok erken davranmış olmaz, aksine geç kalmış olabilirsiniz. Teklif yakalayıcısı, fazla fiyat verip vermediğiniz ya da tekrar teklif vermeniz gerekip gerekmediği hakkında sizi bilgilendirecektir.

 9. Satıldı! Teklif sahibi numaranızı gösterin

  Teklifler artık hiç teklif verilmeyene kadar devam eder. Açık artırma yetkilisi "satıldı" anonsunu yaptığında en yüksek teklifi veren kişi sizseniz, teklif numaranızı teklif yakalayıcı görecek şekilde gösterin.

 10. Ödeme ve satın alımları teslim alma

  Faturanızı almak için kayıt bankosuna dönün. Faturanız tam olarak ödendiğinde, satın alımlarınızı teslim alabilir ve hemen çalıştırmaya başlayabilirsiniz!

Uygun teklif verme seçenekleri

Gerçek zamanlı online

Dünya genelindeki Ritchie Bros. açık artırmalarında online teklif verin.

Vekil üzerinden teklif vererek

Aynı zamanda satılan iki ekipmana teklif vermek istiyorsanız vekil ile teklif verin.

Süreli Açık Artırmada

Ekipmanların Süreli Açık Artırmayla satılıp satılmadığını öğrenmek için websitesi, açık artırma broşürü veya açık artırma günü listeleme kataloğumuza bakınız.

Mobil uygulamamızı kullanma

Mobil cihazınız ile herhangi bir yerden canlı müzayedelere katılarak gerçek zamanlı olarak teklif verin. Uygulamamız İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca ve İspanyolca olmak üzere 5 dil destekler.