Gündem İçeriği

Ritchie Bros. canlı müzayedelerde çevrimiçi teklif vermenin iki harika yolu vardır:
bilgisayarınız veya mobil cihazınız üzerinden

Download on the App StoreGet it on Google Play

(Şu anda İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca ve İtalya dillerinde sunulmaktadır) 
Arama

Arama

Güvendiğiniz üreticilerden
ihtiyacınız olan ekipmanı bulun

Müzayede Bulma

Müzayede Bulma

Dünyanın dört bir yanındaki açık
artırma müzayedelerine kaydolun.

Ekipman İzleme

Ekipman İzleme

İlgilendiğiniz ekipmanlara yönelik
güncellemeler alın.

Canlı Teklif Verme

Canlı Teklif Verme

Nerede olursanız olun,
gerçek zamanlı teklif verin.

Gündem İçeriği

  1. Teklif vermek için ücretsiz bir hesap oluşturarak kaydolun.

    Teklif vermek üzere kaydolmak için ilk önce web sitemiz üzerinden ücretsiz olarak çevrimiçi bir hesap oluşturun, ardından mobil uygulamada oturum açın. Müzayede gününde, uygulamada size uygun müzayedeyi bulun ve "Müzayedeye Gir" seçeneğine dokunun. Müzayedecinin gerçek zamanlı olarak aldığı teklifleri duymak için cihazınızdaki ses seviyesini ayarlayın.

  2. Teklifinizi vermek için hazır olun

    Teklif vermek istediğiniz öğeyi seçin. Bu, teklif verme düğmenizi etkinleştirir. "Teklif Ver" düğmesine tıkladığınızda "Teklif Kabul Edildi – Müzayededesiniz" mesajı görüntülenir ve teklifiniz hemen müzayedeciye iletilir. Biri sizden daha yüksek telif verirse "Daha Yüksek Teklif – Yeniden Teklif Verin" mesajı görüntülenir.

  3. Satıldı! Ekranda görüntülenen mesajı bekleyin

    Teklif verme süreci, artık daha fazla teklif verilmediğinde sona erer. Müzayedeci "Satıldı!" dediğinde en yüksek teklif veren kişi sizseniz ekranınızda "Size Satıldı!" mesajı görüntülenir. Müzayededen sonra ilgili fatura tarafınıza e-posta ile gönderilir. Faturanızın tamamını ödediğinizde satın aldığınız ürünleri alıp bunlarla çalışmaya başlayabilirsiniz!

Seçim Gruplarını Anlama

Öğeler, parti numarasına göre sırayla satılır. Benzer öğeler bazen seçim grubu (ana resim alanında gruptaki ilk parti görüntülenir) olarak satılır. Seçim grubuna en yüksek teklif veren kişi, kazanan teklif verme fiyatı üzerinden bir veya daha fazla parti seçer. Seçim grubunda kalan partiler, aynı fiyat üzerinden ikinci en yüksek teklif veren kişiye ve ardından diğer teklif veren kişilere sunulur. Satılmayan herhangi bir öğe kaldığı takdirde müzayedeci, kalan ilgili birimler için teklif verme sürecini yeniden başlatır. Bir seçim grubuna teklif veriyorsanız birden fazla parti listelenir. Bu durumda ilk tercihinizin yanındaki onay kutucuğunu seçin. Grup içerisinden birden fazla öğe satın almak istiyor olsanız dahi yalnızca bir parti seçin. Fiyat sabitlenip teklif verme süreci bittiğinde birden fazla öğe satın alabilirsiniz.