Açık artırmalarımızda adil ve dürüstlüğün hâkim kılınması için elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz. Lütfen teklif vermeden ve alım yapmadan önce aşağıdaki bilgileri okuyunuz.

Kayıt ve peşinatlar

Teklif vermek için kayıt ücretsizdir Sizden iade edilebilir bir teklif depozitosu talep edilebilir. Lütfen açık artırma alanında kayıt yaptırırken yanınızda fotoğraflı bir kimlik (örn. ehliyet veya pasaport) bulunmasına dikkat ediniz.

Her açık artırma, rezervsizdir.

Her ekipman, açık artırma günü en yüksek fiyatı verene satılır; asgari fiyat veya rezerv fiyat sınırlaması yoktur. Ekipman sahipleri, sattıkları ürünlere teklif verme hakkına sahip değildir. Teklifler geri alınamaz ve tüm satışlar nihaidir. Açık artırma görevlisi ürünün satıldığını anons ederken en yüksek teklif sahibi sizseniz, söz konusu ekipmanın yeni sahibi sizsiniz demektir.

Her ekipman "olduğu gibi, olduğu yerde" prensipleri doğrultusunda satılır.

Açık artırma günü teklif vermeden önce açık artırma alanına gelip satın almak istediğiniz ekipmanları incelemenizi tavsiye ediyoruz. Aynı şekilde, görevlendirdiğiniz kişiler de gelip sizin adınıza bu incelemeleri yapabilirler.

Alıcılar için idari ücretler

Başarılı teklif sahiplerinin, alınan her lot için bir idari ücret ödemesi gerekir (lot başı bir ücret):

  • Lot başına maksimum 950'ye kadar 2500'den fazla satılan lotlarda %2.5 ücret (açık artırmanın para biriminde ya da Japonya örneği için 250.000 Yen'den fazla satılan lotlar için maksimum 95.000 Yen'e kadar).
  • 2500 ya da daha az satılan lotlarda %10 luk idari ücret (açık artırmanın para biriminde ya da Japonya'da 250.000 Yen).
  • Bu idari ücret, yerinde, online ve vekilli alımlarda uygulanır. Online ve vekilli alımlar için ek ücret yoktur.
  • Bu idari ücret, çiftlik açık artırmalarında şahsen yapılan alımlar için uygulanmaz.

Ödeme ve teslim alma

Satın alımlar, açık artırmanın bitiminden itibaren yedi (7) gün içinde tam olarak ödenmelidir.
Alıcılar, faturalarını tam olarak ödeyene kadar satın aldıkları ekipmanı açık artırma alanından çıkaramazlar.
Eğer Ritchie Bros. bir alım için temiz bir mülkiyet hakkı sağlayamaz ise, alıcının alım fiyatının tamamını geri talep etme hakkı vardır.

Teklif verme hüküm ve koşullarını okuyunuz

Bu bilgi sadece özet olarak sağlanmıştır. Bir açık artırmaya katıldığınızda teklif vermeden önce tüm hüküm ve koşulları incelemeli ve kabul etmelisiniz (liste kataloğunuzdaki ve online açık artırmaya girdiğinizdeki dahil). Lütfen tüm hüküm ve koşulları dikkatlice inceleyiniz.

Uygun teklif verme seçenekleri

Açık artırma alanında şahsen

Açık artırmalarımıza herkes kayıt olabilir ve şahsen teklif verebilir.

Gerçek zamanlı online

Dünya genelindeki Ritchie Bros. açık artırmalarında online teklif verin.

Vekil üzerinden teklif vererek

Aynı zamanda satılan iki ekipmana teklif vermek istiyorsanız vekil ile teklif verin.

Süreli Açık Artırmada

Ekipmanların Süreli Açık Artırmayla satılıp satılmadığını öğrenmek için websitesi, açık artırma broşürü veya açık artırma günü listeleme kataloğumuza bakınız.