Ritchie Bros. canlı açık artırmalarına kayıt olmak ve online teklif vermek çok kolay

Dünya genelindeki Ritchie Bros. açık artırmalarında gerçek zamanlı teklif verebilirsiniz. Online teklif verme hizmetimiz PC ve Mac uyumludur, ayrıca aşağıdaki dillerde mevcuttur: İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve Çince. Nasıl kayıt yapılacağını ve online teklif verileceğini öğrenin-çok kolay:

 1. Online teklif vermek kolaydır. Açık artırmacının sesini duyabilir, resimleri görebilir, tarifleri okuyabilir, teklifleri takip edebilirsiniz – hepsi de gerçek zamanlı olarak. Hatta çoklu açık artırmalarda ve açık artırma ringlerinde teklif girebilirsiniz!  Online teklif verme arayüzünü bir ön izleme için tıklayınız veya aşağıdaki teklif verme adımlarını takip ediniz: 

 2. Ücretsiz bir hesap oluşturun

  Kayıt yaptırıp teklif vermeden önce hesap oluşturun ve online teklif' i aktive edin. Bu, hızlı ve ücretsizdir. Nasıl hesap oluşturacağınızı öğrenin.

 3. Gelecek açık artırmalar için kaydolun

  Online teklif vermek istediğiniz her açık artırma için online kayıt olmanız gerekir. Açık artırmadan birkaç gün önce kayıt olduğunuzdan emin olun. Sizden geri ödenebilir teklif depozitosu yatırmanız istenebilir. Nasıl kayıt olacağınızı öğrenin.

 4. Açık artırma gününde gerçek zamanlı online teklif verin.

  Açık artırma günü web sitemize gelin ve hesabınıza girin.  Ana Sayfa veya Açık Artırmalar sekmesinin altından veya Hesabımın içindeki Kayıtlar altından kaydolduğunuz açık artırmayı bulun ve Şimdi Teklif Veri tıklayın!

 5. Teklif Vermeyi İzleyin

  Her lotta teklife başlamak için açık artırma yetkilisi, başlangıç "satış fiyatı"nı verir. Eğer bu fiyattan almak isteyen hiç kimse yoksa iştirakçilerden birisi bir başlangıç fiyat ("alış fiyatı") verinceye kadar arz (satış) fiyatını düşürmeye devam edecektir. Bilgisayar ekranınızda mevcut teklif ve satış fiyatlarını göreceksiniz. Satış fiyatı, teklif butonunuzda görülür. Bu sayılar, gerçek zamanlı güncellenir, yani açık artırmayı yerinde teklif veren bir kişi gibi yakından izleyebilirsiniz.

 6. Mevcut Lotu Görüntüleyin

  Açık artırmacı teklifleri başlatmadan önce her bir ekipmanın lot numarasını ve adını söyler. Teklif verme arayüzünün üst sol köşesinde satılmakta olan ekipmanların lot numarası ile resimleri ve diğer bilgileri görebilirsiniz.

  Bir seçim grubu satıldığında en yüksek teklif sahibi iseniz, açık artırma yetkilisi, size kalan lotların bir ya da daha fazlasını aynı fiyatla satın alma seçeneği verecektir. Bundan sonra, kalan lotlar, ikinci yüksek teklif veren kişiye teklif edilir. Satılmamış lotlar kalmışsa, teklif yeniden başlar.

 7. Teklif Butonunuzu Aktive Edin

  Satılacak sonraki lot, ekranın sağında lot seçim alanındaki bir onay kutusu yanında görünecektir. Eğer bu ürüne teklif vermek isterseniz, teklif butonunuz aktive etmek için onay kutusuna tıklamalısınız.

  Benzer ürünler, bazen "seçim grubu" olarak sunulur. Bu durumda birden çok lot, lot seçim alanında listelenecektir. Eğer seçim grubundaki bir ya da daha fazla ürüne teklif vermek isterseniz, ilk seçiminizin yanındaki onay kutusuna tıklayınız. Sadece bir lot seçiniz, -grupta bir üründen fazla satın almak isteseniz bile.

 8. RB preBid sizin için çalışıyor

  Bilgisayarınızdan ayrılmak zorundaysanız, satışa henüz girmeyen ekipmanlara preBid koyabilirsiniz; Ritchie Brothers sizin yerinize teklif yapacaktır. preBid teklif başlamadan lot için maksimum fiyatınızı tanımlamanıza izin verir ve sistem, tanımladığınız maksimuma kadar sizin için teklif verecektir. İlgilendiğiniz lotu bulun ve teklifinizi oluşturmak için preBid sütunundaki artı ikonuna tıklayınız. Teklifiniz başarılı olsa da olmasa da e-posta ile bir bildirim alacaksınız.

 9. Tekliflerinizi Verme

  Teklif butonunuzu aktive etmek için lot seçim alanına tik işareti koyar koymaz, teklif verebilirsiniz. Mevcut satış fiyatında teklif vermek isterseniz, teklif butonunuza tıklayınız. "Teklif Kabul Edildi - Devredesiniz" mesajı görünecektir. Teklifiniz hemen açık artırma yetkilisine bildirilecektir.

 10. Size Satıldı!

  Artık teklif gelmediğinde, açık artırmacı söz konusu ekipmanı "satıldı!" diye anons eder Eğer siz en yüksek teklifi vermiş iseniz, "Size Satıldı" yazısı ekranınızda belirecektir. Tebrikler! Bu lotun yeni sahibi artık sizsiniz.
  Gelecek açık artırmaları bulunuz ve teklif vermek için kaydolunuz.

Uygun teklif verme seçenekleri

Açık artırma alanında şahsen

Açık artırmalarımıza herkes kayıt olabilir ve şahsen teklif verebilir.

Mobil uygulamamızı kullanma

Mobil cihazınız ile herhangi bir yerden canlı müzayedelere katılarak gerçek zamanlı olarak teklif verin. Uygulamamız İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca ve İspanyolca olmak üzere 5 dil destekler.

Sorunuz var mı? Müşteri Hizmetleri İletişim

ABD ve Kanada: 1.800.211.3983

Avrupa: +31.765.242.600

Orta Doğu: +971.4.812.0600

Uluslararası: +1.778.331.5939

Online teklif sistem gereksinimleri

Donanım – asgari gereksinimler

 • CPU Hızı 1GHz
 • RAM 2GB (4GB Vista)
 • Sabit Disk 40GB (200MB ücretsiz)
 • Görüntü ekranı, 1024 x 768 çözünürlükte
 • Ses kartı (yalnızca audio için gerekli)
 • Internet bağlantısı (yüksek hızda olanı tavsiye edilir)

Desteklenen Tarayıcılar

 • Windows kullanıcıları: IE, Firefox, Chrome son versiyonları
 • Windows XP kullanıcıları: IE 8 ve Firefox, Chrome son versiyonu
 • Mac OSX ve iOS kullanıcıları: Safari'nin son versiyonu

Desteklenen cihazlar

 • Masaüstü, laptop ve Adobe Flash destekleyen diğer mobil cihazlar
 • iPad ve iPhone kullanılabilir, ama ses yayınını desteklemez.