2017

Ritchie Bros., ABD Adalet Bakanlığından koşulsuz izin aldıktan sonra IronPlanet alımını 31 Mayıs'ta tamamladı. Şirket tarihindeki en büyük alım olan bu gelişme, müşterilerimize eşi benzeri olmayan bir seçenek zenginliği sunduğumuz yepyeni bir dönemi başlattı. 20 Haziran'da yönetici liderlik grubu, bu tarihi satın alımı kutlamak için New York Borsası'nda açılış gongunu çaldı.

2016

2016 yılında Ritchie Bros. bir dizi önemli kurumsal gelişmeye imza attı. Bu gelişmelerden biri, ikinci el ağır ekipman alanında lider olan çevrimiçi pazar yeri IronPlanet'ı satın alacağını duyurmasıydı. Şirket ayrıca dünyanın önde gelen çevrimiçi ekipman listeleme hizmetleri tedarikçisi olan Mascus'u aldı ve Ritchie Bros. Financial Services'ın kalan azınlık payını da satın alarak şirketin %100'üne sahip oldu. Bunun dışında Ritchie Bros., ABD'nin New England bölgesi ve Kanada zirai pazarındaki açık artırma varlığını güçlendirmeye yardımcı olması için Petrowsky Auctioneers ve Kramer Auctions'ı da satın aldı.

2015

2015 yılında Ritchie Bros. 345 açık artırma gerçekleştirdi. 25 Mart'ta, Wyoming eyaletinin Casper kentinde gelmiş geçmiş en büyük tek göndericili açık artırmasını düzenledi ve bir gün içinde 54 milyon ABD dolarlık vinç, kamyon ve dorse sattı

2014

İlk kez 4 milyar ABD doları tutarında yıllık satış

2014 yılında Ritchie Bros., EquipmentOne.com adresinde yeni çevrimiçi pazar yerini açar ve ilk defa 4 milyar ABD doları tutarında yıllık ekipman satışı yapar.

2013

Çin'deki ilk açık artırma

2013 yılında Ritchie Bros., Çin'deki ilk açık artırmasını Pekin'de gerçekleştirir.

2011

Online teklif sahiplerine 1 milyar ABD doları ekipman satışı

Ritchie Bros. yıl bitiminden önce çevrimiçi teklif veren alıcılara 1 milyar ABD doları tutarında ekipman satar.

2010

21 dilde websitesi lanse edildi

Ritchie Bros. rbauction.com adresinde yeni web sitesini açar. 21 dilde ekipman aranabilen ve 7 dilde çevrimiçi fiyat teklifi verilebilen bu sitede, yeni kayıtlı arama ve izleme listesi gibi işlevler de sunulur.

2008

İlk 1 milyar ABD doları (üç ayda)

2005 yılında Ritchie Bros.un üç aylık ekipman satışları ilk defa 1 milyar ABD dolarına ulaşır.

2004

TSX listeleme

Ritchie Bros. Toronto Menkul Kıymetler Borsasında kayıtlıdır.

2003

Afrika'daki ilk açık artırma

Ritchie Bros. Afrika'daki ilk açık artırmasını 2003 yılında, Güney Afrika'nın Durban kentinde düzenler.

2002

Online teklif hizmeti lanse edildi

2002 yılında Ritchie Bros., gerçek zamanlı çevrimiçi fiyat teklifi verme hizmetini kullanıma sokarak dünya genelinde alıcıların şahsen veya çevrimiçi ortamda açık artırmalara katılmalarını kolaylaştırır.

1998

New York Borsasına kaydolma ve ilk kez 1 milyar ABD doları tutarında yıllık satış

1998 yılında Ritchie Bros., New York Borsasına kayıtlı halka açık bir şirket olur ve ilk defa 1 milyar ABD doları tutarında yıllık ekipman satışı yapar.

1997

Orta Doğu'daki ilk açık artırma

1997 yılında Ritchie Bros., Orta Doğu'daki ilk açık artırmasını Dubai'nin Jebel Ali Serbest Bölgesi'nde gerçekleştirir.

1994

Asya'daki ilk açık artırma

1994 yılında Ritchie Bros., Asya'daki ilk açık artırmasını Filipinler'deki Subic Körfezi'nde gerçekleştirir.

1990

Avusturalya'daki ilk açık artırma

1990 yılında Ritchie Bros., Avustralya'daki ilk açık artırmasını Batı Avustralya'nın Perth kentinde gerçekleştirir.

1987

Avrupa'da ilk açık artırmalar

1987 yılında Ritchie Bros., Avrupa'daki ilk açık artırmalarını Birleşik Krallık'ın Liverpool ve Hollanda'nın Moerdijk kentlerinde gerçekleştirir.

1976

İlk kalıcı açık artırma yeri

Rezervsiz açık artırmalarının Kanada içinde kabul görmesiyle birlikte Ritchie Bros. ilk kalıcı açık artırma yerini Edmonton, Alberta'da açar.

1970

Amerika'ya doğru yayılma

Şirketin açık artırma hizmetlerine gösterilen talebin artmasıyla birlikte, Ritchie Bros. faaliyetlerini Kanada geneli ve ABD'ye genişletir ve ABD'deki ilk açık artırmasını 1970 yılında, Oregon'un Beaverton kentinde düzenler. 

1963

İlk büyük ekipman açık artırması

Ritchie kardeşler kısa süre sonra mobilya açık artırmalarının dışına çıkar ve daha düzenli açık artırmalar gerçekleştirmeye başlar. 1963 yılında, Britanya Kolumbiyası'nda ilk büyük açık artırmalarını gerçekleştirerek 600.000 ABD doları değerinde ekipman satarlar.

1958

İlk rezervsiz açık artırma

Ritchie Bros., Kanada'nın Britanya Kolumbiyası eyaletindeki Kelowna kentinde küçük bir aile şirketi olarak kurulur. Ken, Dave ve John Ritchie kardeşler ilk açık artırmalarını gerçekleştirir.